На ньому буде зображена вся історія пожежництва Харківщини.

У Харкові створюють мурал із зображенням роботи харківських пожежників. Його розмістили на стіні у сквері Пожежного міста. Стінопис розповідатиме 200-річну історію роботи рятувальників Харківської області. Про це повідомили у головному управлінні ДСНС у Харківській області.

Над стінописом працює команда художників-муралістів та волонтерів. Це не перша їх робота, але це історично-ідейний мурал, який вони виготовляють саме напередодні професійного свята Дня рятівника та видатної дати 200-річчя пожежної охорони Харківщини.

«Даний мурал передаватиме дух епохи роботи рятувальників починаючи з ХІХ сторіччя і закінчуючи сьогоденням. Чорно-біла частина стінопису перенесе оглядача у перші часи зародження харківського пожежництва. Кольорова частина — це сучасність: нова рятувальна техніка та робота підрозділів ДСНС сьогодення», – ідеться в повідомленні.

Нагадаємо, у Харківській області за час повномасштабного вторгнення від поранень, отриманих через збройну агресію РФ, загинуло чотири рятувальники та 3 сапери. Також з 24 лютого 2022 року близько 30 рятувальників Харківщини отримали поранення під час виконання своїх службових обов’язків.

Довідка

17 вересня українці традиційно відзначають важливе професійне свято – День рятівника. Свято було встановлене указом президента України від 12 вересня 2008 року. День рятівника традиційно відзначають аварійно-рятувальні служби, пожежна охорона та інші спеціальні формування пожежної служби.

Читати також:

  • В Ізюмі відкрили меморіальну дошку на честь загиблого рятувальника Костянтина Малярова.
  • На Харківщині за час повномасштабного вторгнення загинуло четверо рятувальників.
  • В Україні з початку повномасштабного вторгнення загинуло 80 рятувальників.