Мурал, який знаходився на торці житлового будинку, закрили утеплювачем, повідомляють у Телеграм-каналі Деколонізація.

Ця багатоповерхівка розташована на вулиці Танкопія на житловому масиві Нові Будинки.

Раніше активісти руху «Декомунізація.Україна» зверталися з проханням зафарбувати портрет з радянським маршалом.

Зазначимо, що у травні 2016 року у рамках декомунізації в Харкові. Зокрема, тоді на станції, яка раніше називалася «Маршала Жукова», з’явилися таблички з новою назвою – «Палац Спорту».

Довгий час у місті існував проспект Маршала Жукова, йому тричі повертали цю назву

19 червня 2019 року депутати міськради Харкова вперше підтримали повернення проспекту Петра Григоренка імені радянського маршала Жукова – раніше проспект було перейменовано в межах декомунізації. Поліція порушила справу за фактом повернення проспекту Жукова.

Однак Окружний адміністративний суд Харкова визнав перейменування проспекту на Петра Григоренка незаконним, а Харківський апеляційний адміністративний суд підтримав це рішення.

У лютому 2020 року міськрада Харкова повторно перейменувала проспект Григоренка на проспект маршала Жукова. Перед цим відповідне розпорядження підписав мер Харкова Геннадій Кернес. Однак у червні 2020-го Харківський окружний адмінсуд знову скасував рішення Харківської міськради.

Уже в лютому 2021-го депутати міської ради Харкова втретє повернули проспекту імені генерала Петра Григоренка назву на честь маршала Радянського Союзу Георгія Жукова. Попередні два перейменування суд визнав незаконними.

Другий апеляційний адміністративний суд у Харкові 28 вересня 2021 року визнав незаконним повернення назви проспекту Петра Григоренка імені радянського маршала Георгія Жукова. Це сталося вже вчетверте.

Нині магістраль, що зв’язує проспекти Героїв Харкова та Героїв Сталінграда, називається на честь Петра Григоренка.

Читайте ще

Близько 400 топонімів у Харкові підлягають перейменуванню — Терехов. У місті планують перейменувати декілька сотень назв проспектів, вулиць та провулків — в рамках дерусифікації, деяким повернуть історичні назви.