У Харкові планують перейменувати декілька сотень назв проспектів, вулиць та провулків — в рамках дерусифікації, деяким повернуть історичні назви, про це розповів міський голова Харкова Ігор Терехов у інтерв’ю інформаційній медіаплатформі «Ми Україна».

«У нас є десь 400 топонімів, які підлягають перейменуванню, і вони будуть перейменовані. Тому ми все це робимо, але спілкуємось з громадськістю. Вважаю, що харків’яни повинні визначатися разом з владою, яка буде назва тієї чи іншої вулиці. У тому числі і ті мешканці, які живуть на цій вулиці, бо це головне. Будуть нові назви», прокоментував міський голова Харкова.

Очільник міста додав, що вже багато вулиць отримали назви, розповівши про перейменування Плеханівської на честь Георгія Тарасенка, який загинув захищаючи Харків разом із ЗСУ.

Терехов визнав помилку з подвійним перейменуванням парка Горького, коли спочатку Центральний парк культури та відпочинку імені Горького став Центральним парком культури та відпочинку. Потім назву скоротили до Центрального парку.

Читайте ще

Збитки Харкова внаслідок російської агресії зросли до $9,5 млрд — Ігор Терехов. У кожному житловому будинку, який був пошкоджений російськими агресорами, вже проведено або здійснюється інструментальна та фінансова експертиза.

У Харкові по вулиці Єсєніна на стіні будинку № 1 замість портрета російського письменника, з’явився тризуб та козацький човен. Новий стінопис створили художниці Діна Чмуж та Єлизавета Кричковська. На ньому зображені державні символи України, а також історичні будівлі Київської Русі, козаки, бандура й козацький човен — чайка.