Масштаб збитків, завданих Харкову, через російські обстріли, становить щонайменше $9,5 мільярдів, зазначив мер міста Ігор Терехов.

«Щодо інфраструктури, житлового фонду, медичних закладів, шкіл, дитячих садків та критичної інфраструктури, загальна оцінка збитків становить приблизно $9,5 мільярдів. Ця сума є лише приблизною, оскільки враховується лише збитки на сьогодні. Враховуючи попередні нічні прильоти, ці цифри можуть зростати», — зазначив Терехов.

У кожному житловому будинку, який був пошкоджений російськими агресорами, вже проведено або здійснюється інструментальна та фінансова експертиза, каже міський голова.

Ці експертизи допоможуть визначити, чи можливо відновити ці будинки, чи вони повинні бути знесені. Деякі з будинків настільки пошкоджені, що відновлення їх не є реальним варіантом, і вони будуть розібрані, а на їхньому місці буде побудовано нові.

У Харкові розбирають та відновлюють після обстрілів будинки на Північній Салтівці, Лютий 2023 року / Фото: Олександр Магула, Ґвара Медіа

За словами голови ХОВА Олега Синєгубова, усього на Харківщині зруйновано понад 30 тисяч об’єктів інфраструктури, з них понад 10 тисяч – житловий фонд.

Читайте також

На Північній Салтівці проводять експертизу пошкоджених багатоквартирних будинків. На сьогодні внаслідок збройної агресії РФ у цьому районі постраждало 174 багатоповерхівки. 

Пошкоджений ударом РФ будинок у центрі Харкова чекає на економічну експертизу. За висновками інструментальної експертизи, будинок на вулиці Свободи № 11/13 у Харкові можна відновити. 5 квітня на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій затвердили, що мають знести три об’єкти, які зазнали пошкоджень унаслідок збройної агресії Російської Федерації. Серед яких була будівля за адресою вулиця Свободи 11/13.