У Харкові відбувся брифінг на тему «Реабілітація звільнених з полону українців», у якому взяли участь представники Міністерства оборони України, Медичних сил ЗСУ та Міністерства охорони здоров’я.

Про це йдеться на офіційному сайті Харківської ОВА.

Наразі проведено 24 обміни й повернено з полону 808 осіб.

«Уже відбулося близько 380 особистих прийомів з родичами, які шукали своїх безвісти зниклих або тих, хто потрапив у полон. На сьогодні більш як 3000 консультацій здійснено телефоном і опрацьовано понад 6000 запитів Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими. Держава повністю забезпечує весь процес лікування наших воїнів, які повернулися з російського полону», – сказала заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

За словами Міністра охорони здоров’я України Ірини Микичак, серед військовополонених є велика група складних випадків, але всім надається відповідна допомога від держави. 

Усі захисники проходять спеціалізований медогляд, на якому визначають які є проблеми. Якщо є необхідність, то домовляються про лікування за кордоном. Таким чином за урядовою програмою щотижня відправляють близько 40 людей. 

Приблизно 18 країн приймають українських пацієнтів: Польща, Німеччина, Мексика, Португалія, Канада, Ізраїль тощо. Також додали, що всі військовослужбовці після полону проходять три етапи реінтеграції – за стандартами НАТО.

Нагадаємо, що до Пісків-Радьківських Харківської області доставили гуманітарну допомогу.