Сьогодні, у Міжнародний день захисту дітей, в харківському екопарку відкрилася перша локація — «Долина Альпака». Це відкрита територія площею до 4 гектарів, що знаходиться по інший від основної частини парку бік кільцевої. З дітьми працювали в декількох локаціях аніматори: влаштували спортивні змагання, майстер-клас з виготовлення виробів з повітряних кульок, облашували зону аквагриму і танцювальний майданчик.

В основній частині екопарку триває поступове розмінування, вивезення сміття, приведення до ладу, бо стара частина парку найбільше постраждала від російського вторгнення: багато руйнувань і згорілих будівель, міни тощо. Зараз сапери там працюють. Ця частина вже безпечна, тому ми її відкрили, — говорить Сергій Остапенко, директор регіонального ландшафтного парку «Фельдман Екопарк».

Спортивні змагання на відкритті «Долини Альпака» — першої локації у «Фельдман Екопарк» / Фото: Вікторія Маньковська для Ґвара Медіа

У «Долині Альпака» розташовані шість вольєрів з тваринами-терапевтами: альпаками, козами, страусами, коровами й биками, кіньми та поні. В локації передбачений вільний доступ до звірів як для дорослих, так і для дітей. Тварин можна гладити й годувати спеціальними наборами їжі, які продають на вході в «Долину Альпака».

Сьогодні у вольєрах з тваринами ми проводимо зоотерапію для дітей і дорослих. Це добре впливає на психіку людини. Після контакту з тваринами у людей залишаються позитивні емоції та враження, що особливо важливо під час війни, коли ми переживаємо стрес. Тут вони можуть переключитися і насолоджуватися життям, — розповідає психологиня благодійного фонду «Мирне небо Харкова» Ірина Подвальна.

Дівчинка годує козу у вольєрі в «Долині Альпака» / Фото: Вікторія Маньковська для Ґвара Медіа
Дитина біля кози у вольєрі в «Долині Альпака» / Фото: Вікторія Маньковська для Ґвара Медіа
Дитина грає в атракціон «Риболовля» на відкритті «Долини Альпака» / Фото: Вікторія Маньковська для Ґвара Медіа
Волонтер харківського екопарку гладить тварину / Фото: Вікторія Маньковська для Ґвара Медіа
Банер на вході в «Долині Альпака» / Фото: Вікторія Маньковська від Ґвара Медіа
Альпака у першій відкритій локації харківського екопарку — «Долині Альпака» / Фото: Вікторія Маньковська для Ґвара Медіа

Читати також:

  • Дитяча залізниця відновила роботу в Харкові. Відкриття дитячої «Малої Південної» залізниці приурочили до 1 червня — Міжнародного дня захисту дітей. На святі були юні залізничники, їхні батьки та містяни.
  • Омбудсмен розповів, скільки українських дітей депортувала РФ. Наразі відомо про 19 453 вивезених росіянами дітей.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!