Прямо зараз Україною їздить тестовий потяг класу Інтерсіті+, де використовується кілька десятків терміналів. 

Укрзалізниця разом із Мінцифрою до кінця 2023 року планують обладнати 16 потягів «Інтерсіті+» терміналами Starlink. Про це пише видання Ain.ua з посиланням на Міністерство цифрової трансформації та «Укрзалізницю».  

«Прямо зараз Україною їздить тестовий потяг класу Інтерсіті+, де використовується кілька десятків терміналів. Цей потяг немає сталого маршруту (Київ-Харків чи Львів-Київ), тому назвати його не можуть: потяг курсує всією Україною, щоб тест був максимально повний. Також термінали використовуються на потягах, що виконують дипломатичні рейси. Всього задіяно 40 терміналів», – ідеться в повідомленні.

Коли супутниковий інтернет буде доступний в інших поїздах категорії Інтерсіті+ — поки невідомо, адже система потребує тестування. У січні 2023 року міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що в потягах «Інтерсіті+» протестували роботу терміналів Starlink. Тестування тривало 100 днів, результат – швидкість Інтернету – до 100 Мбіт/с, а доступність впродовж маршруту склала 97%. 

Поки представники обох команд поділились проміжними результатами тестів:

  • Найкращий результат досягається шляхом комбінованої моделі старлінк та мереж LTE.
  • Таке поєднання забезпечує рівень наявності мережі 97% протягом всього шляху.
  • На один поїзд плануємо встановлювати 4 термінали старлінк, 10 сім-карт та по 2 точки доступу у кожному вагоні Інтерсіті+  
  • Це дозволяє тримати швидкість на рівні 500 мб/сек. Доля розподілу трафіку старлінк 60%, LTE 40%.

Про необхідність наявності Wi-Fi говорять практично всі пасажири (99%), активно підключенням до мережі користується 60%, більшість використовує їх для соціальних мереж, свідчить опитування від Укрзалізниці.

Раніше на вокзалах Starlink використовували як резервний канал зв’язку. Всього на вокзалах України розміщено до 50 терміналів.

Читайте також:

  • Міжнародне рейтингове агентство S&P підвищило рейтинг Укрзалізниці
  • З Харкова до Праги без пересадок: Чеська залізниця ввела єдиний квиток
  • Дитяча залізниця відновила роботу в Харкові — фото

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.