Чугуївська окружна прокуратура Харківської області подала до суду два адміністративні позови щодо зобов’язання приведення укриттів у належний технічний стан.

Правоохоронці встановили, що в Чугуївському районі два укриття знаходяться в неналежному стані та не можуть забезпечити захист цивільних та при необхідності, ймовірно, створять загрозу для життя та здоров’я людей.

За даними слідства, уповноважені органи не вжили заходів для усунення порушень, які унеможливлюють функціонування зазначених споруд цивільного захисту.

Укриття розташовані в лікарні в місті Зміїв та в смт Слобожанське.

У Змієві бомбосховище розраховане на 300 людей, однак перевіркою виявлено, що захисна споруда не обладнана системами пожежної автоматики та сигналізацією, технічний стан не відповідає вимогам з утримання. Крім того, укриття не забезпечено спеціальним інвентарем та майном, зокрема засобами індивідуального захисту, радіаційної і хімічної розвідки.

У смт Слобожанське укриття теж розраховане на 300 людей і визначено як обмежено готове. Наразі необхідно забезпечити захисну споруду відповідною документацією, лікарськими засобами та медичними виробами. Крім того, входи та виходи укриття треба облаштувати для всіх категорій населення, зокрема для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп, пояснили в прокуратурі.

Читайте також

  • Терехов пообіцяв побудувати підземні школи в усіх районах Харкова.