Міжнародний кримінальний суд має намір розпочати розгляд справи щодо військових злочинів росії в Україні вже цієї зими.

Перша справа може бути представлена до розгляду ​​до кінця цього або на початку наступного року. Остаточна дата не була встановлена, і процес може бути подовжений, оскільки потрібен час для підготовки справи.

Bloomberg відзначає, що наразі немає відомостей про конкретні справи.

У березні створено спільну слідчу групу, до складу якої входять кілька європейських судових органів, щоб зібрати докази ймовірних російських злочинів в Україні. Офіс прокурора МКС є учасником цієї групи, робота якої підтримується агентством Європейського Союзу з питань співробітництва у сфері кримінального правосуддя Євроюст.

Крім того, МКС та Україна ведуть переговори про доставку до суду принаймні одного російського військовополоненого з метою отримання свідчень проти високопоставлених російських командирів.

Gwara Media раніше писала, що 26 лютого Україна подала позов у Міжнародний суд ООН проти росії. Його предмет — порушення рф Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього (далі — Конвенція про геноцид), яку прийняли 1948 року, після подій Другої світової війни.

Нагадаємо, Харків, який знаходиться впритул до лінії фронту, потерпає від постійних російських обстрілів, заклади освіти та культури є цілями агресора: у місті різною мірою зруйновано близько 110 шкіл.