Українські голоси на цьогорічному Франкфуртському книжковому ярмарку (ФКЯ) лунатимуть на кількох сценах, з окремими стендами будуть представлені ілюстратори Pictoric, Мистецький Арсенал та видавництво IST.

Франкфуртський книжковий ярмарок — найбільший та найвпливовіший книжковий ярмарок світу, де Український інститут книги та Goethe-Institut в Україні представлятимуть національний стенд від України та наповнену подіями програму. Заходи відбудуться з 19 до 23 жовтня, повідомляє Український інститут книги.

«Для України як ніколи важливо бути видимою і почутою на Франкфуртському книжковому ярмарку. Тому ми, ясна річ, підтримуємо наших давніх партнерів з української літературної та видавничої сцени та робимо свій внесок у те, щоб їхні голоси були почуті у Франкфурті-на-Майні. Програма, яку ми готуємо спільно з нашими партнерами, різноманітна і багатогранна, вона буде представлена не лише на українському стенді», — зазначив Фабіан Мюльталер,  директор Goethe-Institut в Україні.

Цьогорічна українська програма не пропонуватиме розважальних тем, але, крім дискусій про поточну ситуацію, організатори познайомлять відвідувачів з українською культурою, книжковим дизайном та книжковим мистецтвом.

Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Андрій Курков, Сергій Жадан, Таня Малярчук, Таня П’янкова, Оксана Романишин та Андрій Лесів, Станіслав Асєєв, Гаська Шиян, Любов Якимчук, Pictoric – ці та інші автори та ілюстратори представлятимуть Україну на стенді й поза ним.

Зазначимо, що з 27 вересня по 7 жовтня, в рамках ініціативи Українська Весна в Парижі, відбувається блок подій «Ми з Харкова». На заходах будуть розказувати про мистецтво: як воно протистоїть руйнуванню, як художники працюють в умовах війни, а культурні інституції зберігають свої колекції.