Уряд на засіданні 27 вересня ухвалив постанову «Про заборону вивезення товарів з України на митну територію російської федерації». 

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

«Ми продовжуємо санкційний тиск проти РФ. Ця постанова – ще один з багатьох інструментів економічного впливу. Розуміємо, що санкції – це засіб не лише реагування на військову загрозу, а й упередження агресії в майбутньому. Хочу констатувати, що з початку війни експорт товарів до РФ де-факто було зупинено. Тепер це закріплено і на правовому рівні», – заявила міністр економіки Юлія Свириденко.

Постанова передбачає заборону на вивезення за межі митної території України товарів за зовнішньоторгівельними контрактами, торговельною або країною призначення яких є російська федерація. Документ діятиме до кінця воєнного стану та до моменту, коли росія припинить агресію проти України.

За прогнозами уряду, таке рішення не матиме негативних економічних наслідків.

Нагадаємо, що з 26 вересня набувають чинності нові обмеження на в’їзд до Польщі для росіян. Держава заборонила в’їзд росіянам на свою територію через повітряні, морські та наземні пункти пропуску.