Найбільше постраждали приватні та державні будівлі у Золочівській громаді – 1 232 об’єктів було зруйновано чи пошкоджено, повідомили начальник Богодухівської РВА Анатолій Рисцов та директор Департаменту містобудування та архітектури ХОВА Антон Коротовських під час брифінгу в Медіа Хабі.

На території Богодухівської міської територіальної громади до Реєстру внесено 44 об’єкти нерухомого майна.

«Загальна кошторисна вартість робіт у гуртожитку в Золочеві становить 3,9 млн грн. Підрядник запевнив, що на початку жовтня роботи будуть закінчені. А на амбулаторію в Малих Феськах, яка постраждала внаслідок удару ракетами С-300, виділили майже 13 млн грн. Також у 2023 році в Золочівській громаді відновлювали за кошти місцевого бюджету заклади освіти і Будинок дитячої та юнацької творчості. Переважно замінювали вікна і двері», – зазначив очільник Богодухівської РВА Анатолій Рисцов.

У Золочівській громаді розробляється проєктно-кошторисна документація на 11 об’єктів комунальної власності. Протягом 2022-2023 років з використанням будівельних матеріалів для першочергових аварійно-ремонтних робіт відновили близько 550 приватних житлових будинків та 54 об’єкти комунальної власності.

«Постраждали від обстрілів 1054 індивідуальних житлових будинків. Також пошкоджень зазнали 67 багатоповерхівок, у яких зруйновано приблизно 220 квартир. Ця інформація не є остаточною, адже обстеження тривають», – сказав Антон Коротовських.

Читайте також

Як живе Богодухівський район. Інтерв’ю з головою РВА Анатолієм Рисцовим. Частина Богодухівського району перебувала в окупації — це ті населені пункти Золочівської громади, які безпосередньо межують чи знаходяться близько до РФ. Золочів та навколишні села і нині щоденно потерпає від російських обстрілів, не даючи можливостей місцевим мирно жити та розвиватися.

У прикордонних населених пунктах Богодухівського району станом на серпень 2023 року проживало близько 100 дітей. Маршрути евакуації з прифронтових сіл та селищ вже відпрацьовані. І влада постійно пропонує місцевим мешканцям виїжджати у безпечніші райони. Однак, жителі відмовляються.