Цифра відносна, оскільки діти з батьками постійно виїжджають та повертаються.

У населених пунктах Богодухівського району, які знаходяться близько до лінії фронту все ще проживає близько 100 дітей. Про це в інтерв’ю Ґвара медіа повідомив голова Богодухівського району Анатолій Рисцов. 

За його словами, маршрути евакуації з прифронтових сіл та селищ вже відпрацьовані. І влада постійно пропонує місцевим мешканцям виїжджати у безпечніші райони. Однак, жителі відмовляються. 

«У нас відпрацьовані маршрути евакуації, населення попереджене, тобто старости працюють з місцевими. Вони постійно говорять про можливість виїхати й в Харків, й у Житомирську область, й в місто-побратим Золочів Львівської області. Люди не хочуть. Керівництво області знає про цю ситуація, і якщо буде розпорядження про примусову евакуацію, тоді буде прийнято відповідне рішення — ми евакуйовуватимемо дітей разом з батьками», – розповів голова Богодухівського району.

Люди в таких населених пунктах, розповідає Рсицов, вже звикли до постійних обстрілів, тримають господарство та сподіваються, що скоро небезпека мине.

«Їздили останній раз в Олександрівку та Лютівку. Місцеві вже звикли до цього. Вже розуміють, де вихід, а де — прихід. Всупереч тому, що там постійні обстріли, люди сподіваються і якось тримаються, але це небезпечно», – наголосив Анатолій Рисцов.

Богодухівський район складається з п’яти громад — Богодухівської, Валківської, Коломацької, Краснокутської та Золочівської. Населення громад до війни складало приблизно 128 тисяч жителів.

Читати також:

  • Внаслідок обстрілу в одному з сіл Золочівської громади пошкоджено будинки та енергомережі.
  • Звиклі до обстрілів жителі Куп’янська не хочуть евакуйовуватися.
  • У Борівській громаді залишилося близько 800 дітей.