Стрічка «Фотофобія» авторства Івана Остроховського та Павола Пекарчика здобула нагороду Europa Cinema Labels за найкращий європейський фільм у секції Giornate degli Autori Венеціанського кінофестивалю 2023 року, повідомляє видання The Hollywood Reporter.

Лейтмотивом фільму є життя українських родин, які через російські обстріли вимушені ховатися у тунелях харківської підземки.

Головний герой – 12-річний хлопець Нікі, який із родиною живе на станції харківського метро. Тут вони ховаються від війни. Через це для його сім’ї денне світло — синонім смертельної небезпеки й хлопчику не дозволяють виходити назовні.

Лейбл Europa Cinemas за перемогу отримає підтримку з розповсюдження мережею артхаусних кінотеатрів, що налічує понад 1200 кінотеатрів та понад 3000 екранів по всій Європі.

Читайте також

«Усе, що ви бачили у фільмі — реальність кожного дня». Прем’єра стрічки Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі» в Харкові. Фільм розповідає про початок повномасштабного вторгнення: бомбардування житлових будинків, постійні обстріли, загибель маріупольців та масові поховання.