День визволення Балаклії від російсько-окупаційних військ під час Харківської наступальної операції у 2022 році став Днем міста.

Згідно розпорядження начальника Балаклійської міської військової адміністрації Віталія Кабанова, 8 вересня визначено щорічною датою відзначення Дня міста Балаклія. Про це повідомили у Балаклійській міській раді.

«8 вересня стало особливим днем для всіх мешканців Балаклії. Сьогодні ми вітаємо усіх наших жителів з Днем міста! З днем визволення нашої рідної домівки від російсько-окупаційних військ! Об’єднавшись, ми вибороли право жити у вільному українському місті та сьогодні відзначати такі важливі свята для нас. Щодня доводимо собі і всьому світу, що ми — вільний народ незалежної України», – ідеться в повідомленні.

Довідка

Армія РФ окупувала Балаклію на початку березня 2022 року. До цього місто потерпало від постійних обстрілів російських військ. Під час окупації російські військові вбивали цивільних, піддавали тортурам, грабували будинки, магазини, підприємства.

8-го вересня 2022 року під час першого етапу Слобожанської наступальної операції українські війська повернули місто під контроль України. 

Зараз у місті відновлені всі комунікації, облаштовані мости, працює місцева влада, ЦНАП та інше. Люди почали повертатися до міста одразу після деокупації. Однак, у місті досі проводять розмінування територій та відбудовують зруйноване житло.

Історії жителів Балаклії, які пережили окупацію, зафільмувало Ґвара медіа. Про полон, поведінку росіян та місто після деокупації – дивіться за посиланням.

Читати також:

  • Залужний подякував ЗСУ у річницю звільнення Балаклії за деокупацію міста
  • Україна до кінця року отримає 244 млн доларів на розмінування.
  • Над двома селами на Харківщині замайорів український прапор.