Метою документа є стимулювання студентів до добровільного проходження військової служби

У Верховній Раді України зареєстрували проєкт змін до статті 23 закону про мобілізацію з метою стимулювання людей, які навчаються на платній основі, до добровільної згоди служити. Так, студентам-контрактникам пропонують безкоштовне навчання в обмін на згоду служити в армії. Про це повідомляється на сайті парламенту.

Ініціатором виступив нардеп від «Слуга народу» Георгій Мазурашу.

«Здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти можуть за власним бажанням дати згоду на призов на військову службу під час мобілізації, у такому разі держава забезпечує їм здобуття відповідної освіти без жодних виплат з їхнього боку», — пропонується у документі.

Детальніше про законопроєкт

У своїй пояснювальній записці Мазурашу зазначив, що державі потрібно додатково стимулювати громадян ставати на захист держави. Законопроєкт не містить обов’язкового фінансово-економічного обґрунтування витрат з бюджету та джерел надходжень відповідних коштів.

Нагадаємо, 4 вересня Міноборони України внесло зміни до документів, що уточнюють критерії придатності до військової служби та новий порядок визначення місця служби для обмежено придатних військовослужбовців.

Читати також:

  • Народний депутат та представник президента у Верховній Раді Федір Веніславський зареєстрував законопроєкт, який передбачає скасування права на відстрочку від мобілізації для студентів старше 30 років, які здобувають не послідовну вищу освіту або другу й більше.
  • За образу військових пропонують впровадити відповідальність у вигляді арешту, штрафу або виправних робіт. Така пропозиція міститься в проєкті закону №10014, зареєстрованого представником президента у ВР Федором Веніславським.