Народний депутат та представник президента у Верховній Раді Федір Веніславський зареєстрував законопроєкт, який передбачає скасування права на відстрочку від мобілізації для студентів старше 30 років, які здобувають не послідовну вищу освіту або другу й більше.

Про це він повідомив в етері національного телемарафону 3 вересня.

Веніславський обґрунтував необхідність такого рішення зростанням кількості студентів-військовозобов’язаних в Україні, які використовують право на відстрочку для уникнення призову за мобілізацією.

«Я отримав інформацію від Міністерства освіти та науки: станом на 2019-2021 роки студентів віком 25+ було близько 40 тисяч чоловік. У 2022 році, коли почалася повномасштабна війна, таких студентів 25+ стало 106 тисяч. Цього року цифри також наближаються до 100 тисяч. Це означає, що 60 тисяч чоловіків вирішили скористатися такою можливістю для уникнення призову за мобілізацією», — зазначив він.

Законопроєкт передбачає, що право на відстрочку від мобілізації не буде надаватися особам, які вступають на не послідовну освіту після досягнення 30-річного віку. Веніславський пояснив, що ця норма також розповсюджуватиметься на тих, хто розпочав навчання наступного навчального року або у роки повномасштабної війни.

Такий законопроєкт може обмежувати права і свободи громадян в умовах воєнного стану, заявив нардеп, оскільки відповідає Конституції та міжнародним документам.

«В умовах воєнного стану і Конституція, і міжнародні документи допускають обмеження прав і свобод людини та громадянина. Я думаю, що лазівка така, коли мова йде про здобуття другої, третьої освіти чоловіками призовного віку 30+… буде поширюватися і на тих, хто почав її використовувати у 2022-23 роках», — сказав Веніславський.

Читайте також

  • Рада звільнить Резнікова та призначить Умєрова: що відомо про майбутнього очільника Міноборони.