Рустем Умєров може стати новим міністром оборони вже цього тижня.

Президент Володимир Зеленський внесе до Верховної Ради пропозицію щодо заміни Олексія Резнікова на Рустема Умєрова на посту міністра оборони. Про це він заявив у своєму вечірньому зверненні.

«Цього тижня парламенту буде запропоновано ухвалити й кадрове рішення. Хочу окреслити це зараз. Я вирішив провести заміну міністра оборони України», – сказав Зеленський.

Також про заміну міністра оборони України повідомив глава фракції Слуги народу у Верховній Раді Давид Арахамія. За його словами, Рустема Умєрова можуть призначити на нову посаду вже цього тижня.

Хто такий Рустєм Умєров

З 7 вересня 2022 року Умєров обіймає посаду голови Фонду держмайна. До свого призначення був обраний народним депутатом від 9-го скликання у 2019 році від партії «Голос». 

За походженням кримський татарин, радник лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва. У 1944 році його сім’ю примусово депортували разом з усім кримськотатарським народом з історичної батьківщини Криму до Сибіру і Центральної Азії.  Повернутися в Крим вони змогли лише наприкінці 80-х.

Рустем Умєров навчався в Кримській гімназії-інтернаті для обдарованих дітей Міністерства освіти і науки Автономної Республіки Крим. Здобув ступінь бакалавра економіки та магістра фінансів у Національній академії управління. Був стипендіатом американської програми. Свою кар’єру розпочав в компанії lifecell, займаючи різні керівні посади з 2004 по 2010 роки. 

Одним із головних векторів у діяльності Рустема Умєрова була постійна комунікація щодо питань обміну кримських політв’язнів та військовополонених. Зокрема у 2017 році він сприяв звільненню двох політв’язнів Кремля – кримських татар Ахтема Чийгоза та Ільмі Умєрова.

Був співголовою депутатського об’єднання «Кримська платформа», учасник української переговорної групи з РФ. 

Зеленський про Умєрова

«Цього тижня парламенту буде запропоновано ухвалити й кадрове рішення. Хочу окреслити це зараз. Я вирішив провести заміну міністра оборони України. Олексій Резніков пройшов ці понад 550 днів повномасштабної війни. Я вважаю, що Міністерство потребує нових підходів та інших форматів взаємодії як із військовими, так і з суспільством загалом. Зараз очолити Міністерство має Рустем Умєров. Верховна Рада України добре знає цю людину, і пан Умєров не потребує додаткових представлень. Очікую від парламенту підтримки цієї кандидатури», – сказав Володимир Зеленський.

Також він додав, що ця заміна має стати посиленням для Міноборони.

Читати також:

  • Міноборони затвердило нові беретні знаки для різних родів військ.
  • Міністр оборони Резніков залишить пост і стане послом у Великій Британії — Железняк.