Олексій Резніков змінить крісло Міністра оборони на посла України у Великобританії за умови відсутності гучних скандалів, зазначив нардеп Ярослав Железняк у своєму телеграм-каналі із посиланням на власні джерела в посольствах.

«”Наскільки це точно?”. Ну, сучасна кадрова політика вміє вражати, але вже вчора зранку про таку ротацію попередили посольства. Щонайменше деякі. По датах: це наступний тиждень, тобто перший тиждень вересня», — прокоментував Железняк.

За словами нардепа, про цю відставку Резніков знав до скандалу з приводу курток для військових.

Справа про куртки

Закупівля Міноборони 180 тисяч курток для українського війська від турецької компанії за повною передоплатою в 30 млн доларів, стала об’єктом розслідування ЗМІ.

«Дзеркало тижня» опублікувало матеріал, в якому звинувачувало Міністерство оборони в шахрайстві з цінами та купівлею неякісних курток. Зокрема, журналісти стверджували, що куртки не були зимовими, як того вимагало замовлення, а літніми, і вказували на розходження у цінах у комерційних документах.

Громадська антикорупційна рада при Міноборони після перевірки підтвердила, що куртки є зимовими, відповідають якості та придатні для використання в ЗСУ. Однак стало відомо, що перевірка надійності постачальника перед укладанням контракту не проводилася.

Ситуація спричинила обвинувачення з боку ЗМІ та активістів щодо причетності міністра оборони Резнікова до можливої корупції в його відомстві. Резніков відкидає всі звинувачення та запропонував укласти парі — якщо куртки виявляться літніми, він піде у відставку, якщо ж ні, то голова антикорупційного комітету Анастасія Радіна має скласти мандат, а журналіст Михайло Ткач — припинити журналістську діяльність на 3 роки. Вони парі не прийняли.

У своєму дослідженні Громадська антикорупційна рада підтвердила, що куртки відповідають якості та призначенню, але розслідування щодо можливого шахрайства і конфлікту інтересів у групі, що здійснювала закупівлю, триває.

Новий міністр

Рустем Умєров / Фото: forbes.ua

Новим міністром, за інформацією Железняка, має стати чинний голова Фонду держмайна Рустем Умєров.

Рустем Умєров є українським політичним діячем та підприємцем кримськотатарського походження. У 2019-2022 роках він був народним депутатом України від партії «Голос». З вересня 2022 року обіймає посаду Голови Фонду державного майна України. Також є делегатом Курултаю кримськотатарського народу та радником лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва.

До цього він був заступником Керівника Постійної делегації до Парламентської Асамблеї Ради Європи. Також Рустем Умєров ініціював законопроєкт щодо скасування вільної економічної зони «Крим».

Заснував компанію ASTEM Foundation у 2013 році. Фонд є одним зі спонсорів програми Ukrainian Emerging Leaders Стенфордського університету, спрямованої на розвиток українських політичних діячів, юристів, бізнесменів та громадських лідерів.