Міноборони України внесло зміни до документів, що уточнюють критеріїв придатності до військової служби та новий порядок визначення місця служби для обмежено придатних військовослужбовців.

Про це пише видання Ukrainian Military Pages із посиланням на зміни в наказі Міноборони №490 від 18 серпня 2023 року.

Серед основних змін є затвердження нового Розкладу хвороб та виключення вимоги, яка раніше передбачала, що обмежено придатними до служби за «спірними» статтями визнавались лише окремі військовослужбовці — тепер це правило поширюється на всіх.

Такими статтями є:

  • 2-в — клінічно вилікуваний туберкульоз;
  • 4-в — вірусні гепатити з незначним порушенням функцій;
  • 5-в — безсимптомне носійство ВІЛ;
  • 12-в — повільно прогресуючі та непрогресивні з незначними порушеннями функцій та рідкими загостреннями анемії, порушення згортання крові, пурпура, геморагічні стани, інші хвороби крові та кровотворних органів, деякі порушення із залученням імунного механізму;
  • 13-в — хвороби ендокринної системи з незначними порушеннями функцій;
  • 14-в — легкі короткотривалі хворобливі прояви психічних розладів;
  • 17-в — невротичні, пов’язані зі стресом і соматоформні розлади при помірно виражених, короткотривалих проявах, з астенічним станом;
  • 21-в — повільно прогресуючі хвороби центральної нервової системи з незначними порушеннями функцій;
  • 22-в — епізодичні та пароксизмальні розлади, крім епілепсії, з незначними порушеннями функцій органів і систем.

Це означає, що за новими правилами всі особи, які потрапляють під ці спірні статті, можуть бути визнані придатними до військової служби.

Крім цього, ВЛК одночасно з постановою про обмежену придатність до військової служби приймає постанову про придатність військовослужбовця до служби за конкретною військовою спеціальністю (ВОС). У разі визнання військовослужбовця непридатним до служби за військовою спеціальністю, його можуть направити на ВЛК для визначення придатності до служби за новою ВОС.

Читайте також

Народний депутат та представник президента у Верховній Раді Федір Веніславський зареєстрував законопроєкт, який передбачає скасування права на відстрочку від мобілізації для студентів старше 30 років, які здобувають не послідовну вищу освіту або другу й більше.