Головнокомандувач наголосив, що звільнення Балаклії посприяло розвитку наступу на Куп’янськ та звільненню значної частини Харківщини.

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний з нагоди річниці визволення від російських загарбників міста Балаклія Харківської області висловив подяку українським захисникам. Про це він написав у своєму Телеграмі.

«Наступальні дії будувалися на взаємодії танкових, механізованих і легких моторизованих підрозділів за активної підтримки далекобійної артилерії та реактивних систем залпового вогню. Після прориву ворожої оборони успіх розвивали мобільні рейдові групи. Дякую українським захисникам! Разом – до Перемоги!», – написав Залужний.

Також головнокомандувач наголосив, що звільнення Балаклії посприяло розвитку наступу на Куп’янськ та звільненню значної частини Харківщини.

Довідка

Армія РФ окупувала Балаклію на початку березня 2022 року. До цього місто потерпало від постійних обстрілів російських військ. Під час окупації російські військові вбивали цивільних, піддавали тортурам, грабували будинки, магазини, підприємства.

8-го вересня 2022 року під час першого етапу Слобожанської наступальної операції українські війська повернули місто під контроль України. 

Зараз у місті відновлені всі комунікації, облаштовані мости, працює місцева влада, ЦНАП та інше. Люди почали повертатися до міста одразу після деокупації. Однак, у місті досі проводять розмінування територій та відбудовують зруйноване житло.

Історії жителів Балаклії, які пережили окупацію, зафільмувало Ґвара медіа. Про полон, поведінку росіян та місто після деокупації – дивіться за посиланням.

Читати також:

  • У Балаклійській громаді трактор підірвався на боєприпасі росіян.
  • Україна до кінця року отримає 244 млн доларів на розмінування.
  • Над двома селами на Харківщині замайорів український прапор.