BBC опублікувала щорічний список 100 жінок з усього світу, які надихали та впливали на світ упродовж року. Серед них є три українки: письменниця Оксана Забужко, радниця з питань кліматичної політики Ірина Ставчук та захисниця прав дітей Олена Розвадовська.

Оксану Забужко вважають однією з найвидатніших письменниць та інтелектуалок України. Її роботи переклали 20 мовами та відзначили великою кількістю національний та міжнародних нагород. Зокрема популярність їй авторці принесли романи «Польові дослідження з українського сексу» та «Музей покинутих секретів».

Ірина Ставчук — експертка з кліматичної політики. Нещодавно жінка почала співпрацювати з незалежним філантропічним рухом «Європейський кліматичний фонд», у якому займається українськими програмами, спрямованими на розробку екологічно чистих і стійких до зміни клімату рішень для повоєнного відновлення країни. Крім того, Ірина є співзасновницею двох відомих екологічних громадських організацій: Центру екологічних ініціатив «Екодія» та «Асоціації велосипедистів Києва» (U-Cycle), координує діяльність регіональних громадських груп, які працюють над проблемами зміни клімату.

Олена Розвадовська є засновницею благодійного фонду «Голоси дітей». БФ надає психологічну підтримку дітям, що постраждали внаслідок бойових дій. Олена брала участь у роботі над документальним фільмом «Будинок зі скалок» про дитячий притулок практично на лінії фронту, що був номінований на «Оскар». Також разом зі своєю командою Олена видала книжку «Війна голосами дітей».

Повний перелік 100 жінок 2023 року можна переглянути за посиланням.

Читайте також

  • Торік до сотні увійшли перша леді України Олена Зеленська, парамедик Юлія Паєвська (Тайра), правозахисниця Олександра Матвійчук, захисниця прав людей з інвалідністю Юлія Сачук, математик Марина В’язовська, лікар Ірина Кондратова, журналіст Крістіна Бердинських та волонтер Яна Зінкевич.