Китайська соцмережа TikTok рекомендує у стрічці російський контент та публікує відео користувачів з рф попри заборону.

Дослідники з некомерційної організації Tracking.exposed у своєму дослідженні заявили, що TikTok здійснює «тіньове просування» контенту для росіян, попри нову політику платформи, опубліковану 30 червня.

Tracking Exposed досліджує платформи соціальних мереж алгоритмів та їх впливу на суспільство з 2016 року. Цей звіт вже третє розслідування обмежень вмісту TikTok у росії з початку повномасштабного вторгнення рф в України

«Ми виявили, що контрольовані російським урядом ЗМІ просувають користувачам із росії політичний і неполітичний контент через алгоритм рекомендованої сторінки, навіть якщо він не відображається в профілях користувачів, які його опублікували», – кажуть дослідники.

Обидва звіти виявили про важливі рішення, які TikTok прийняв у відповідь на російський закон про «фейкові новини», який призвів до поширення пропагандистського та провоєнного контенту та видалення всього міжнародного контенту для російських користувачів.

Цікаво, що ці рішення соціальна мережа офіційно не оголошувала. Tracking.exposed назвали таке явище «тіньовим просуванням».