Міністр із питань реінтеграції окупованих територій Ірина Верещук повідомила, що окрім Донеччини обов’язкова евакуація може бути й в інших регіонів України.

Про це вона повідомила під час брифінгу. 

«Обов’язкова евакуація з Донецької області здійснюється вперше, і вона поки що єдина. Але наші прогнози та наш аналіз вказує на те, що вона триватиме і в інших регіонах», – заявила Верещук.

Це зумовлено тим, що ситуація у деяких областях погіршується. А з початком осінньо-зимового опалювального періоду почнуться ускладнення з надання тепла через тепломережі.

Ірина Верещук також припускає, що росія може спробувати вивести з ладу об’єкти теплопостачання та енергії, тоді частина міст та сіл у Запорізькій, Херсонській, Харківській областях залишуться без тепла.

Нагадаємо, 2 серпня розпочалась обов’язкова евакуація із Донецької області. У регіоні немає газопостачання, через що держава не зможе забезпечити людей опаленням у зимовий період. Загалом з Донеччини доведеться евакуювати близько 200-220 тисяч місцевих жителів, проте у громадян буде можливість відмовитись від евакуації у письмовій формі.

Станом на 11 серпня вдалось вивезти 3 908 осіб, з них 777 дітей.