Мер Харкова Ігор Терехов відмовився коментувати заяви Кирила Кернеса зі звинуваченнями, що електронний підпис його батька був підроблений та незаконно багаторазово використовувався для фальсифікації документів.

«Я не буду коментувати, що він там думає. Не буду дурниць коментувати. Давайте займатися ділом, у нас дуже багато справ є, по-перше. По-друге, йде війна. Тому, давайте звертатимемо нашу увагу на військових та на ніші справи», — відповів Ігор Терехов на запитання журналіста щодо звинувачень, які висуває син Кернеса.

Що каже Кирило Кернес

Син колишнього міського голови Геннадія Кернеса Кирило стверджує, що без згоди батька посадовцями Харківської міськради було створено електронний підпис, який незаконно багаторазово використовувався для фальсифікації документів.

За словами Кирила, у нього є документальні докази формування електронного ключа, датоване 17 вересня 2020 року з 15:00 до 16:00 з ІР-адреси комунального підприємства Харківської міськради сторонньою людиною. Він запевняє, що його не міг створити Геннадій Кернес, оскільки в цей час він перебував у реанімації в Берліні без засобів зв’язку.

За даними сина ексголови Харкова, виключно Геннадій Кернес мав право сформувати електронний ключ. У разі формування ключа не особисто власником ключа, такий ключ вважається скомпрометованим. І будь-які правочини, документи, заяви, підписані за допомогою скомпрометованого ключа не є законними.

На сьогодні, повідомляє син Кернеса, юристами зібрані документи та докази, які дають підстави стверджувати, що групою посадових осіб на чолі з Ігорем Тереховим заздалегідь усвідомлено був розроблений і згодом повністю реалізований план захоплення влади в Харкові.

Нагадаємо, що Кирило Кернес, як і раніше залишається депутатом Харківської обласної ради та перебуває за кордоном.

Геннадій Кернес був одним із керівників Харкова ще від початку 2000-х – секретарем міськради у 2002 та у 2006-2010 роках, згодом – мером міста. 

Навколо нього було багато суперечок і конфліктів. На Геннадія Кернеса кілька разів скоювали замахи, ще з молодих років його підозрювали у злочинах. Він був яскравим представником “лихих 90-х” на Харківщині, коли багато хто із теперішніх бізнесменів починали свій бізнес з нуля на тлі економічної кризи.

Політик довгий час хворів та лікувався від коронавірусної хвороби в Німеччині в клініці «Шаріте». Поки йшла передвиборча кампанія у 2020 році, він був на лікуванні й фактично став мером Харкова з реанімації. 16 грудня 2020 року він помер.

Читайте також

  • Харківський нардеп Одарченко, якого спіймали на криптохабарі, вийшов із СІЗО під заставу.
  • Харківський нардеп від «Батьківщини» складає мандат.