26 квітня за розпорядженням мера Харкова у місті перейменували 367 вулиць, 5 з них були названі на честь загиблих нацгвардійців.

Про це повідомила пресслужба Національної гвардії України.

  • Колишня вулиця Матросова тепер має ім’я підполковника Олександра Орлова, командира групи снайперів «Омега», який загинув у березні 2022 року та отримав звання Героя України посмертно.
  • Вулиця Федоренка перейменована на вулицю Сергія Барсукова — командира роти розвідки бригади «Спартан», який загинув у червні 2022 року, врятувавши життя побратима.
  • Колишня Тургенєвська вулиця отримала назву вулиці Антона Дербілова — митця і добровольця, нагородженого посмертно орденом «За мужність».
  • Вулиця Кибальчича відтепер називається вулицею Іллі Коваля — лейтенанта, який ціною власного життя зберіг своїх бійців.
  • Вулиця Цезаря Кюї перейменована на вулицю Дмитра Кочеткова — бійця полку «Азов», який загинув на «Азовсталі», евакуюючи поранених.

29 квітня у Харкові перейменували 367 топонімів, які пов’язані з Росією. Провулок Вологодський перейменували на провулок Англійський, а вулицю Вологодську – на вулицю Британську, провулок Дагестанський – на провулок Бориславський, а провулок Желябова – на провулок Милосердя. Детальніше зі списком перейменованих топонімів можна ознайомитися за посиланням.

Також перейменували станції метро «Пушкінська» та «Південний вокзал». Так, «Пушкінська» тепер називатиметься станцією метро «Ярослава Мудрого», а «Південний вокзал» – «Вокзальна». Відповідне розпорядження підписав Харківський міський голова Ігор Терехов. 

Читайте також

  • Від творця мініатюр — до бійця Нацгвардії: як для Антона Дербілова війна з мистецтва перетворилася на життя
  • Сім вулиць Харкова перейменували на честь загиблих співробітників МВС