Ситуація на Вовчанському та Липцівському напрямках стабілізована російські війська не змогли пройти вглиб, однак ситуація залишається напруженою.

Про це розповів очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов в інтерв’ю «Укрінформ».

Він зазначив, що війська РФ вимушені підтягувати резерви — із Сумського напрямку і з Куп’янського навіть. Наразі перевіряють інформацію щодо підрозділів, які перекинули з Херсонського напрямку.

Нагадаємо, що Інститут вивчення війни 18 червня опублікував звіт, у якому йдеться про перекидання російських військ із Донеччини.

В інтерв’ю Олег Синєгубов розказав, що в районі Липців українські воїни намагаються покращити своє тактичне положення. Там знаходяться різні військові підрозділи.

«Ми за цей напрямок можемо бути впевнені, скажімо так», — сказав він.

Щодо Вовчанська, лінію фронту стабілізували по річці Вовча. Цілодобово точаться вуличні бої.

«Наші воїни сконцентровані на максимальному знищенні ворожої живої сили та військової техніки. Намагаються покращити і своє тактичне положення. Бої йдуть за кожну вулицю, за кожен будинок», — прокоментував начальник ХОВА.

Також за його словами, Золочівщина залишається небезпечною територією з огляду на те, що РФ має намір захопити її та почати активну фазу бойових дій. Це стосується загалом території на стику Сумської та Харківської областей, уточнив Синєгубов.

Однак напрямок досі не реалізований, оскільки російське військо вимушене підтягувати резерви із Сумського та Золочівського до Липцівського, Вовчанського та Куп’янського напрямків.

«Як свідчить практика, ворог ніколи не відмовлявся від своїх планів. Ми будемо вважати до останнього, що ці напрямки є потенційно загрозливими. Тому ми й актуалізували плани евакуації. Приймали рішення щодо обов’язкової евакуації в примусовий спосіб статусних дітей та родин. Щодо цивільної складової, звичайно, військові підрозділи зробили певні висновки», — пояснив Синєгубов.

Нагадаємо, що начальник ХОВА також повідомив, що Куп’янський напрямок для Росії пріоритетніший, ніж наступ на півночі. За його словами, російська армія продовжує нищити на Куп’янщині цивільну інфраструктуру та переправи через річку Оскіл, щоб максимально ускладнити життя населення. Тому місцева влада сконцентрована на відновленні критичної інфраструктури.

Читайте також

  • 18 червня на Куп’янському напрямку кількість бойових зіткнень збільшилася до 12. Українські воїни відбили вісім атак противника поблизу Синьківки, Степової Новоселівки та Піщаного, ще чотири боєзіткнення продовжуються.