На тлі контратакуючих дій Сил оборони України російські військові перекидають підрозділи з Донецької області на Харківський напрямок.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни.

За даними аналітиків, на півночі та північному сході від Харкова продовжувалися бої 16–17 червня.

Зокрема, 16 червня російські аналітики опублікували геолокаційні кадри, на яких нібито видно, як війська РФ відбивають українську контратаку в північно-західному Глибокому, пишуть у звіті. Також російські «воєнкори» стверджували, що ЗСУ почали механізовані контратаки поблизу Глибокого та контратакували з напрямку Тихого та поблизу Агрегатного заводу в районі Вовчанська.

Аналітики зазначають, що військо РФ продовжувало наступальні операції в районі Липців і поблизу Вовчанська та Вовчанських Хуторів, а російський блогер стверджував, що війська РФ нібито просунулися на 300 метрів у Вовчанському напрямку.

Також український військовий підтвердив, що військове командування РФ передислокує частини 155-ї окремої морської піхотної бригади на напрямок Липці, ймовірно, з району на захід і південний захід від міста Донецьк, повідомляють в Інституті вивчення війни.

17 червня речник Харківського угруповання військ ЗСУ полковник Юрій Повх заявив, що російські солдати передислокували частини 155-ї окремої морської піхотної бригади і 18-ї мотострілецької дивізії Ленінградського військового округу до Липцівського напрямку для заміни підрозділів, які втратили боєздатність.

Російське джерело також нещодавно стверджувало, що під Вовчанськом діяли підрозділи 155-ї окремої морської піхотної бригади, зазначили аналітики.«Повідомлення про появу цих елементів у районі Вовчанська свідчить про можливу передислокацію з Донецького напрямку на Харківський для посилення російського угруповання в Харківській області», — йдеться у звіті ISW. Аналітики додали, що приблизно з 12–13 червня війська РФ стягують для підтримки на Вовчанському напрямку додаткові військові частини, а саме частини 138-ї окремої мотострілецької бригади.

Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зведенні сказав, що Силам оборони України вдається поступово витісняти росіян з Харківщини.

У зведенні Генеральний штаб ЗСУ зазначається, що ситуація на Харківщині лишається напруженою, захисники продовжують заходи щодо посилення оборони.

За 16 червня відбулося 14 атак РФ у районі Вовчанська та одна – поблизу села Липці, у самому місті Вовчанськ Сили оборони відбили 10 штурмів, написали військові.

Читайте також

  • Російські війська просунулися до частини агрегатного заводу у Вовчанську — ISW