Наразі майже завершена примусова евакуація родин з дітьми з Великобурлуцької та Вільхуватської громад.

У Харківській обласній військовій адміністрації не виключають можливості оголошення обов’язкової або примусової евакуації з північних районів області. Про це в ефірі телемарафону повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

«Ми щодня аналізуємо населені пункти, в яких можливе оголошення евакуації. Зараз це міста та села на півночі області – Богодухівський та Харківський райони», – розповів він.

Зокрема, голова ХОВА також заявив, що на Харківщині фактично завершили примусову евакуацію родин з дітьми з Великобурлуцької та Вільхуватської громад. Також нараз триває обов’язкова евакуація з 57 населених пунктів Куп’янського району.

«Продовжуємо аналізувати також Вовчанський і Куп’янський напрямок для того, щоб розширювати ці процеси. Місць для евакуйованих у нас вистачає й у самому Харкові, й поза його межами. Маємо заброньовані місця у сусідніх областях», – повідомив Синєгубов.

Що відомо про ситуацію в Куп’янській громаді

20 лютого в етері телемарафону начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що російські війська посилюють обстріли прикордонних районів Харківщини та продовжують штурмувати позиції українських захисників на Куп’янському напрямку, намагаючись зайняти вигідні висоти й утримати Куп’янськ як важливий логістичний вузол. Проте, попри скупчення російських сил, українці стримують натиск і не здають своїх позицій.

Нагадаємо, що 7 березня на Раді оборони Харківської області ухвалили рішення щодо примусової евакуації дітей із батьками або їх опікунами для 18 населених пунктів Великобурлуцької та Вільхуватської територіальних громад.

Евакуація здійснюється безплатно. Для попереднього запису необхідно зателефонувати на гарячу лінію Харківської ОВА з питань проведення евакуації за номером: 0 800 339 291. Також про бажання евакуюватися можна повідомити на гарячу лінію Мінреінтеграції 15-48 або ж написати у месенджери WhatsApp/Telegram/Viber на номер: (096) 078-84-33.

Андрій Беседін, начальник Куп’янської МВА, у коментарі Ґвара Медіа повідомив, що безпекова ситуація в Куп’янській громаді залишається складною з моменту деокупації, 10 вересня 2022 року, тож, ймовірно, там впровадять обов’язкову примусову евакуацію дітей.

У Куп’янській громаді, на правому березі річки Оскіл, залишається 221 дитина. Обов’язкова примусова евакуація дітей з Куп’янської громади почнеться після закінчення евакуації дітей з Вільхуватської та Великобурлуцької громад.

Читайте також

  • Росіяни проводили штурмові дії в районі Синьківки на Харківщині — Генштаб.