Андрій Беседін, начальник Куп’янської МВА, у коментарі Ґвара Медіа повідомив, що безпекова ситуація в Куп’янській громаді залишається складною з моменту деокупації, 10 вересня 2022 року, тож, ймовірно, там впровадять обов’язкову примусову евакуацію дітей.

Ворог близько, за 7-8 кілометрів, [здійснює — ред.] постійні обстріли з різних видів озброєння: артилерія, РСЗВ, керовані авіабомби, які несуть великі руйнування. На жаль, гинуть цивільні люди.

— зазначив Беседін.

Начальник ХОВА Олег Синєгубов повідомив, що з Вільхуватської та Великобурлуцької громад евакуйовано 103 дитини. Раніше він зазначив, що з цих громад необхідно евакуювати 161 дитину. За його словами, сім’ї, що залишилися, необхідно вмовляти.

Беседін сказав, що у Куп’янській громаді, на правому березі річки Оскіл, залишається 221 дитина. Обов’язкова примусова евакуація дітей з Куп’янської громади почнеться після закінчення евакуації дітей з Вільхуватської та Великобурлуцької громад.

З підвищенням температури діти частіше виходитимуть на двір. Узимку вони були вдома, у певному захищенні від вибухів, “прильотів”, уламків тощо, зараз же вони повиходять на двір. Тому, думаю, наступне рішення — це обов’язкова примусова евакуація з Куп’янської громади

— сказав Беседін.

Що відомо про ситуацію в Куп’янській громаді

20 лютого в етері телемарафону начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що російські війська посилюють обстріли прикордонних районів Харківщини та продовжують штурмувати позиції українських захисників на Куп’янському напрямку, намагаючись зайняти вигідні висоти й утримати Куп’янськ як важливий логістичний вузол. Проте, попри скупчення російських сил, українці стримують натиск і не здають своїх позицій.

24 лютого народна депутатка Олександра Устинова в коментарі Deutsche Welle сказала, що наступною ціллю Президента РФ Володимира Путіна після окупації Авдіївки може стати Куп’янськ, а далі — й Харків. Статися це може у разі, якщо західні партнери не наростять допомогу й Україна не отримає боєприпасів, ракет більшої дальності та обіцяних винищувачів F-16.

Загрозу окупації Куп’янська прокоментував також Президент України Володимир Зеленський під час спільного з європейськими лідерами брифінгу в Києві. На запитання іноземного журналіста, який передав стурбованість міського голови Куп’янська щодо ситуації та побажання, аби Захід скоріше передав обіцяне озброєння, глава держави відповів: «Куп’янську потрібна допомога, Харківському регіону в цілому потрібна допомога. Але я хочу нагадати, що реальна оборонна лінія в Харківському регіоні дуже-дуже непогана завдяки нашим людям й підтримці партнерів».

Читайте також

  • Російські військові не вели штурмових дій на Куп’янському напрямку
  • Під обстріл потрапили будівельники у Куп’янському районі.