Наслідки російського обстрілу нафтобази у Харкові 9 лютого 2024 року завдали шкоди довкіллю та коштували понад 157 мільйонів гривень.

Про це повідомив начальник Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков.

Він зазначив, що під час удару у резервуарах нафтобази перебували близько 3,8 тисячі тонн різних нафтопродуктів. Після влучання великі обсяги пального витекли, забруднивши ґрунт та потрапивши у річки Немишля, Харків, Лопань та Уди.

За розрахунками Державної екологічної інспекції, загальний розмір заподіяної шкоди становить понад 157 мільйонів гривень. Зокрема, забруднення земель оцінюється у 154,5 мільйона, а атмосферного повітря — 2,7 мільйона гривень.

«Загалом за два роки повномасштабної війни військовими Російської Федерації заподіяно шкоди навколишньому природному середовищу Харківщини на суму понад 330 мільярдів гривень», — сказав Фільчаков.

Він нагадав, що вперше в історії України прокурори повідомили про підозру у скоєнні екоциду під час війни російському генералу та чотирьом його підлеглим через обстріли дослідницької установки джерела нейтронів у Харкові у 2022 році.

Що відомо про удар по нафтобазі

У ніч з 9 на 10 лютого з 22:44 до 22:49 у Немишлянському районі Харкова пролунала серія вибухів. Тоді російські дрони «Шахед» влучили у базу нафтопродуктів. Пальне, що розливалося по вулицях, змішалося зі снігом і поширилося течією вниз до житлових будинків.

Поліція відкрила кримінальне провадження: слідство має встановити, чи законно нафтобаза розташована поблизу житлових будинків, яка максимальна кількість палива законно могла бути там та хто її власник.

«Внаслідок ударів російськими «шахедами» по нафтобазі за тими даними, які нам дала держекоінспекція, витекло близько 3 000 тонн нафти, яка потрапила у річки Харківщини – це річки Уди, Лопань, Немишля та Харків. Нафта забруднила ґрунти та водойми навколо території влучання. Приблизно площа водної поверхні забрудненої нафтопродуктами складає 780 000 м²», — розповів очільник Міндовкілля Руслан Стрілець.

Читайте також

  • Очищено ґрунт на п’яти вулицях: Синєгубов розповів як ліквідовують наслідки ударів по нафтобазі в Харкові
  • Екоцид в Україні: платформа Svidok.org збирає свідчення воєнних злочинів росіян проти довкілля