Харківські прокурори направили до суду обвинувальні акти стосовно чотирьох російських військовослужбовців, які вчиняли сексуальне насильство на території Харківської області.

Про це повідомив начальник Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков.

За його словами, постраждали жінки різного віку: наймолодшій дівчині було 16 років, найстаршій — 73 роки.

«Наразі ми також розслідуємо інші кримінальні провадження за фактами зґвалтувань українських жінок, вчинених військовими РФ. Ми вважаємо, що сексуальне насильство є стратегією ведення агресивної війни з боку Росії, спрямованою на залякування цивільного населення», — сказав Фільчаков.

За два роки повномасштабного вторгнення у Харківській області зареєстровано 22 тисячі кримінальних проваджень за фактом порушення законів та звичаїв війни.

У рамках цих впроваджень розслідується загибель 2437 цивільних осіб, з яких 88 дітей, а також поранення 3556 осіб, з яких 275 неповнолітніх. Також розслідування триває стосовно зникнення понад 1000 цивільних.

Про підозру повідомлено 208 особам. Зокрема, 81 підозра оголошена саме за порушення законів та звичаїв війни. Таким чином, підозру оголошено підозри 61 військовому РФ, 2 найманцям приватної військової кампанії, 12 учасникам незаконних збройних формувань так званих ЛНР та ДНР, а також 6 громадянам України.

Читайте також

  • Прокуратура показала уламок північнокорейської ракети, якою обстрілювали Харків — фото
  • Росія вивезла з окупованих територій Харківщини 743 дитини — прокуратура