До лікарень, центрів первинної медико-санітарної допомоги, амбулаторій, пологових будинків та онкологічних диспансерів надійде 73 генератори потужністю 10,8-240 кВТ для безперебійної роботи за умов можливих відключень світла.

Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

Там зазначили, що генератори розподілені до Харківської, Тернопільської, Рівненської, Чернігівської, Хмельницької, Волинської, Івано-Франківської, Вінницької, Полтавської, Кіровоградської, Дніпропетровської, Одеської, Сумської, Житомирської, Львівської областей та Києва. 

«Враховуючи постійні атаки та обстріли росії енергетичної інфраструктури України, забезпечення закладів охорони здоров’я генераторами дасть змогу лікарням працювати безперебійно за будь-яких критичних умов. Таке обладнання здатне забезпечити повноцінну роботу медзакладів в умовах знеструмлення. Генератори спрацьовуватимуть автоматично у разі аварійного відключення електроенергії та постачатимуть напругу в мережу. Наразі процес постачання обладнання до медзакладів України триває відповідно до актуальних потреб кожної області», — йдеться в повідомленні.

У пресслужбі зазначили, що генератори закупили спільно зі Світовим банком.

Загалом українські медзаклади України забезпечені понад 11 тисячами генераторів, які спрацьовуватимуть автоматично у разі блекаутів, заявили в МОН.

Нагадаємо, в Україні за час повномасштабного вторгнення повністю або частково вдалося відновити 871 медзаклад. Зокрема, 513 об’єктів відновлені повністю та ще 358 – частково. Найбільше – в  Харківській, Миколаївській, Дніпропетровській, Київській та Чернігівській областях. 

Нещодавно на Харківщині було відновлено підрозділи Центру первинної медичної допомоги Золочівської селищної ради, який постраждав на початку повномасштабної війни. Він обслуговує 63 населені пункти Золочівської громади.

Протягом 2022-2024 років у медзакладі внаслідок вибухової хвилі від атак та прямих влучень було пошкоджено 9 підрозділів та ще 2 – були зруйновані вщент. 

На цей час відновлено амбулаторії загальної практики сімейної медицини у селищах Золочів, Малі Феськи та Калинове. Медзаклад ще перебуває в процесі відновлення.

Журналісти Ґвара Медіа поспілкувалися з медиками лікарні в Балаклії на Харківщині, які  розповіли про те, як росіяни захоплювали медзаклад та стріляли по всьому з автоматів та артилерії. Також вони погрожували медикам відрізати вуха, якщо вони не залишать лікарню. Більше дивіться у нашому репортажі.