159 дітей з родинами вже евакуйовані. Інформація про перебування на цих територіях ще однієї родини з двома дітьми встановлюється.

Про оперативну ситуацію в області розповів начальник Харківської ОВА в ефірі «Єдиних новин».

У Харківській обласній військовій адміністрації не виключають можливості оголошення обов’язкової або примусової евакуації з північних районів області — Богодухівського та Харківського.

Також наразі триває обов’язкова евакуація з 57 населених пунктів Куп’янського району.

Продовжуємо аналізувати також Вовчанський і Куп’янський напрямок для того, щоб розширювати ці процеси. Місць для евакуйованих у нас вистачає й у самому Харкові, й поза його межами. Маємо заброньовані місця у сусідніх областях.

— начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Що відомо про ситуацію в Куп’янській громаді

20 лютого в етері телемарафону начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що російські війська посилюють обстріли прикордонних районів Харківщини та продовжують штурмувати позиції українських захисників на Куп’янському напрямку, намагаючись зайняти вигідні висоти й утримати Куп’янськ як важливий логістичний вузол. Проте, попри скупчення російських сил, українці стримують натиск і не здають своїх позицій.

Нагадаємо, що 7 березня на Раді оборони Харківської області ухвалили рішення щодо примусової евакуації дітей із батьками або їх опікунами для 18 населених пунктів Великобурлуцької та Вільхуватської територіальних громад.

Евакуація здійснюється безплатно. Для попереднього запису необхідно зателефонувати на гарячу лінію Харківської ОВА з питань проведення евакуації за номером: 0 800 339 291. Також про бажання евакуюватися можна повідомити на гарячу лінію Мінреінтеграції 15-48 або ж написати у месенджери WhatsApp/Telegram/Viber на номер: (096) 078-84-33.

Андрій Беседін, начальник Куп’янської МВА, у коментарі Ґвара Медіа повідомив, що безпекова ситуація в Куп’янській громаді залишається складною з моменту деокупації, 10 вересня 2022 року, тож, ймовірно, там впровадять обов’язкову примусову евакуацію дітей.

У Куп’янській громаді, на правому березі річки Оскіл, залишається 221 дитина. Обов’язкова примусова евакуація дітей з Куп’янської громади почнеться після закінчення евакуації дітей з Вільхуватської та Великобурлуцької громад.

Читайте також

  • Внаслідок обстрілів Харківщини поранено троє людей. Попередньо, росіяни завдали ударів ракетою Х-59 та авіабомбами.