Начальник ХОВА зазначив, що на Харківщині продовжують зводити фортифікаційні споруди. Сили оборони готові до будь-яких сценаріїв.

Про оперативну ситуацію в області розповів начальник Харківської ОВА в ефірі «Єдиних новин».

За словами головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, минулого разу, під час контрнаступу, саме на Харківщині стався масштабний обвал російського фронту. Харків стане для російської армії фатальним містом, якщо вони вирішать наступати знову.

Ми вже маємо досвід бойових дій у Харківській області, нам вдалося «прорахувати» противника та звільнити значну частину Харківщини. Саме тоді відбувся масштабний обвал російського фронту. Якщо росіяни рушать туди знову, Харків стане для них фатальним містом.

—  Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

За словами Сирського, українське командування не може ігнорувати будь-яку інформацію про підготовку військ РФ до наступальних дій, тому вживає всіх заходів для адекватного реагування на таку ймовірність.

У центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки й оборони раніше заявили, що повідомлення щодо підготовки російських військових до наступу на Харків є «частиною ворожої кампанії пропаганди страху», ця інформація не відповідає дійсності.

Нагадаємо, що після президентських виборів у РФ, російське військове й політичне керівництво розмірковує над планами «щонайменше захопити Харків». Про це пише російське видання «Медуза» з посиланням на близькі до Кремля джерела.

Журналісти видання зазначають, що російські високопосадовці переконані, що «армії Російської Федерації під силу взяти Харків, проте подальше просування вглиб України вважають складнішим». Водночас про ухвалення рішення щодо наступу на Харків наразі немає.

Разом із тим, британське видання The Economist пише, що з настанням літа зростає загроза нового масштабного наступу російських окупаційних військ по всій довгій лінії фронту.

Автори статті вказують, що весна принесла на фронт призупинення бойових дій через неможливість техніки просуватися вологою землею. Однак це може тривати не довго. З приходом літа є побоювання, що Росія розпочне новий великий наступ, як це було минулого року. «І здатність України стримати його цього разу виглядає набагато менш ймовірним, ніж тоді. Саме тому їй необхідно терміново мобілізувати більше військ і побудувати більш надійну оборону на лінії фронту», — йдеться в матеріалі.

Президент України Володимир Зеленський інтерв’ю CBS сказав, що наразі ситуація краща, аніж два-три місяці тому, коли був великий дефіцит артилерійських боєприпасів та різних видів озброєння. «Ми зовсім не бачили великого, величезного контрнаступу з боку Росії», — сказав Зеленський.

Водночас він вважає, що українські військові можуть бути не готові до ще одного наступу РФ. За його словами, широкомасштабна атака очікується приблизно наприкінці травня чи в червні. Для подальшого стримування російської армії українським військовим потрібні нові постачання озброєнь та снарядів.

Нагадаємо, що на Харківщині будують фортифікаційні споруди. Основні напрямки – Куп’янський та Лиманський. Очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов також додав, що не варто забувати про північ. Бєлгородський та Сумський напрямки можуть розглядатися Росією як перспективні, тому Харківщина фактично укріплюється та підвищує обороноздатність по всьому периметру регіону.

Зараз триває будівництво опорного пункту, ходів сполучення, бліндажів, також облаштовують укріплення та різні бетонні споруди для ведення вогню.

Читайте також