9 вересня Світовий банк презентуватиме у Брюсселі оцінку збитків, які зазнала Україна внаслідок агресії рф. Станом на 1 червня загальна сума становить $350 мільярдів.

Про це розповів представник України у Світовому банку Роман Качур, передає Forbes. 

З $350 мільярдів, близько $250 мільярдів – на відновлення за принципом «краще, ніж було», а також $100 мільярдів на поточні потреби. При цьому Качур наголосив, що ці суми не можна додавати. Ця оцінка є орієнтиром на майбутнє для фінансування проєктів щодо відновлення України.

За словами Романа Качура, спираючись на ці показники, наша країна може сподіватися на фінансування у найближчі три роки у розмірі $105 мільярдів. Однак поки що йдеться про виділення $3,2 мільярда від Світового банку у 2022 році та $13,6 мільярда протягом 2023 року.

Детальний звіт з оцінкою Світового банку опублікують цієї п’ятниці, 9 вересня в Брюсселі. 13 жовтня у Вашингтоні під час річних зборів МВФ та Світового банку очікується круглий стіл, який буде присвячений відновленню України. Наприкінці жовтня у Німеччині відбудеться окрема конференція з українського відновлення на кшталт дводенного заходу, що відбувся у швейцарському Лугано 4−5 липня.

Нагадаємо, що з моменту окупації Криму у 2014 році втрати України становлять близько 118 млрд доларів. Наразі півострів став центром, звідки здійснюються обстріли українських міст.