Інсталяція проєкту «Авангардна історія України» розташували на одній з центральних площ Брюсселя, поруч з будівлями Ради Європи та Єврокомісії.

«Авангардна історія України» — проєкт, який через притаманні українцям риси, як-то креативність, жага до пригод, авангардизм, демократичність, освіченість, підприємливість, мелодійність, сміливість, завзятість розповідає про безупинний еволюційний процес розвитку Української Державності, повідомляє МКІП у Facebook.

Інсталяція є інтерактивною. Таким чином можна відчути справжній дух української демократії, або ж відсканувати QR-код і потрапити на instagram-сторінку проєкту — avantgardestory.ua, з цікавими фактами тисячолітньої української історії.

«Цим проєктом ми укріплюємо позиції України як повноцінного члена Європейського Союзу», – додав міністр культури Олександр Ткаченко.

facebook.com/MCIPUkraine

Авангардизм — один із напрямів модернізму, скерований на руйнування традиційних художніх законів, форм. Як приклад у Мінкульті наводять Олександра Архипенка, який є одним з основоположників кубізму в скульптурі, а також художника Казимира Малевича, який заснував супрематизм.