Верховна Рада проголосувала за відставку міністра освіти та науки Сергія Шкарлета. За його звільнення проголосували 295 депутатів.

Про закінчення повноважень повідомив сам Шкарлет.

Сергія Шкарлета призначили міністром освіті та науки в грудні 2020 року з мінімальною кількістю голосів. До цього він був в. о. Протести через Шкарлета почалися ще до того, як його обрали на посаду: у червні, коли він був лише претендентом, на сайті помилок та фальсифікації в наукових дослідженнях опублікували звіт про плагіат у монографії в співавторстві ректора Чернігівського НТУ й кандидата в міністри освіти Сергія Шкарлета.

Автор статті, Віктор Садовий, стверджував, що в роботі «Фінансові інструменти державної політики економічного розвитку в Україні» (С. М. Шкарлет, В. Г. Маргасова, О. М. Коркоц, Ю. В. Ружицький) є «запозичені» частини тексту зі статті авторства Тетяни Бугай «Методичні підходи до оцінки ефективності бюджетного процесу в Україні».

Профільний комітет не рекомендував призначати Шкарлета, але в червні 2020 року він усе ж став в. о. міністра.

  • У вересні 2020 Комітет із питань етики Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти виявив плагіат у роботах Шкарлета;
  • У грудні 2020 профільний комітет знову не рекомендував призначення Шкарлета, однак нардепи призначили його міністром мінімальною кількістю голосів.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.