Наразі послуги з реабілітації надаються у двох надкластерних та кластерних лікарень Харківщини. До мережі планують долучити ще 15 закладів, у кожному з яких буде від 30 до 60 реабілітаційних ліжок, обладнаних відповідно до вимог МОЗ.

Про це повідомив директор Департаменту охорони здоров’я ХОВА Максим Хаустов під час брифінгу.

Процес доказової реабілітації включає набір фізичних, психологічних та ерготерапевтичних вправ, які дозволяють пацієнту швидше адаптуватися до можливих обмежень функціонування та мінімізувати рівень їх негативного впливу на повсякденне життя.

«Для всіх громадян, хто цього потребує, буде доступна стаціонарна й амбулаторна реабілітаційна допомога. Стаціонарна реабілітація за одним із напрямів триває мінімум 14 днів по три години на день. За двома напрямами та більше — понад 21 день. Амбулаторна реабілітація передбачає понад 14 днів інтенсивних занять, що мають тривати понад 1 годину на день. Кожен пацієнт, залежно від важкості травми, може отримати від 2 до 8 реабілітаційних циклів упродовж року», — зазначив директор Департаменту охорони здоров’я ХОВА.

Реабілітація проводиться мультидисциплінарною командою, до якої входять лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, терапевти мови й мовлення, протезисти-ортезисти, психологи та психотерапевти, медичні сестри та асистенти.

Щоб записатися на курс реабілітації, необхідно звернутися до сімейного лікаря. Усі послуги безплатні.

Читайте також