Співробітники СБУ оголосили підозру 39-річному харків’янину за допомогу військовозобов’язаним виїжджати за кордон через канал.

Про це повідомив речник обласного управління СБУ Владислав Абдула.

За версією слідства, підозрюваний, переселенець з окупованої частини Луганської області, домовлявся про безпідставне внесення чоловіків до інформаційної системи «Шлях» як волонтерів благодійного фонду. Це допомагало виїжджати за кордон як водіям для здійснення доставки гуманітарних вантажів для ЗСУ, але потім вони не поверталися. Послуга коштувала втікачам $12 тисяч.

«До того ж, організатор каналу давав своїм «клієнтам» вказівки й рекомендації як уникнути викриття з боку контролюючих органів під час перетину держкордону. А щоб убезпечити себе — навіть вимагав у втікачів власноручно скласти розписку, що вони нібито зобов’язуються повернутися в Україну з гуманітарним вантажем», — йдеться в повідомленні.

Оперативники СБУ провели операцію та задокументували одержання організатором каналу від одного із замовників першої частини обумовленої суми.

На підставі зібраних оперативниками СБУ доказів організатору оборудки повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України (сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України, вчинене за попередньою змовою групою осіб із корисливих мотивів).

Читайте також

  • За довідку про непридатність до військової служби військком та голова ВЛК отримували 8 тисяч доларів.