Ймовірно, за цими передачами стоять спецслужби Росії.

Російська православна церква (РПЦ) знову планує передати українських військовополонених з Росії до Угорщини. Цю інформацію в ефірі Радіо Свобода підтвердив представник пресслужби ГУР Міноборони та представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрій Юсов.

За словами Андрія Юсова, таку інформацію отримали і зараз перевіряють. Ймовірно, передачі здійснюються під керівництвом спецслужб Росії, хоча здійснюють домовленості з угорською стороною представники Російської православної церкви.

«Списку (прізвищ полонених для передачі – ред.) немає. Триває пошук серед українських військовополонених на території РФ та на тимчасово окупованих українських територіях для участі в цій черговій спецоперації російських спецслужб. Мова йде про українців угорського походження. Обов’язковим елементом участі з боку Угорщини, за нашими даними, є саме етнічне угорське походження громадян України і володіння угорською мовою. Мова йде про посередництво РПЦ. На жаль, це лише прикриття і робота спецслужб», – каже Юсов.

8 червня до Угорщини передали першу групу українських військовополонених із Закарпаття. За словами віцепрем’єр-міністра Угорщини Жолта Шем’єна Росія це зробила на їх прохання. За словами представника ГУР, з деякими військовослужбовцями, яких передали Угорщині, досі немає зв’язку.

«До частини з них Україна досі не має доступу, аби переконатися, що з ними, в якому вони стані і чи дійсно вони вільно пересуваються, і в них все гаразд», – розповів він.

Такі передачі є порушенням міжнародного права, Женевських конвенцій і прав українських військовополонених, каже Юсов.

Читати також:

  • Росія створює «мережу тюрем» для українців – Associated Press.
  • У реєстр безвісти зниклих внесено понад 24 тисячі людей.
  • Штучний інтелект, 3D-технології та дрони: як ідентифікуватимуть загиблих та зниклих безвісти в Україні.