В Україні впроваджуватимуть нові технології для ідентифікації загиблих та пошуку зниклих осіб. Про це виданню ZMINA повідомив Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Олег Котенко.

Цей процес планують покращити за допомогою штучного інтелекту, 3D-технологій та дронів, а також запровадження стоматологічного реєстру.

Згідно з Котенком, нововведення стали можливими завдяки прийняттю закону «Про державну реєстрацію геномної інформації людини». Він дозволяє зберігати ДНК-зразки військовослужбовців та порівнювати їх зі знайденими рештками.

Одним з напрямків є створення програми для експертизи, в якій задіяні штучний інтелект та 3D-технології. Українські розробники працюватимуть над програмою порівняння облич, а іноземні спеціалісти використовуватимуть штучний інтелект. Крім того, завдяки донорам зі Швейцарії планується придбання дронів для пошуку поховань або загиблих у зонах, де раніше відбувалися активні бойові дії.

Третім напрямком є запровадження реєстру стоматології, де перед відправленням на фронт військовослужбовці робитимуть стоматологічну карту. Ця інформація допоможе прискорити процес ідентифікації знайдених тіл.

Уповноважений планує розробити всі три програми протягом цього та наступного року.

Читайте також

  • До Єдиного реєстру зниклих безвісти внесли інформацію про 24 тисячі осіб, з них про приблизно 7 тисяч немає жодної інформації. Понад 8 тисяч осіб було знайдено, 60% з них перебувають або перебували в полоні.
  • В Україні запущено гарячу лінію юридичної допомоги для родичів зниклих безвісти. Вона створена, аби підтримати родини, які знаходяться в стані відчаю і не можуть самостійно вирішити всі юридичні деталі своєї ситуації.