На Куп’янському напрямку українські захисники відбили 13 російських атак у районах Синьківки, Петропавлівки та Берестового Харківської області.

Про це йдеться в ранковому зведенні Генштабу ЗСУ.

На Слобожанському напрямку РФ продовжує залишається уздовж прикордонних територій та намагається проводить диверсійну діяльність для перешкоджання перекидання українських військ на загрозливі напрямки, зокрема нещодавно ЗСУ зупинили ДРГ з 13 осіб, які розвідували ситуацію. Також РФ заміновує територію на державному кордоні.

Під артилерійським вогнем були понад 120 населених пунктів Чернігівської, Сумської, Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської та Миколаївської областей. Крім того, авіаційних ударів зазнали населені пункти Веселе, Вовчанськ, Вовчанські Хутори на Харківщині.

Чи готується Росія до наступу навколо Харківської області?

Заступник начальника ГУР Вадим Скібіцький припускає, що Росія готується до наступу навколо Харківської та Сумської областей на північному сході.

За його словами, час російського наступу залежить від «міцності української оборони» на Донеччині. Втім, на його думку, основний поштовх Росії почнеться в «кінці травня або на початку червня». 

Як зазначив розвідник, російське угруповання на кордоні з Харковом наразі налічує 35 тисяч військовослужбовців, але має намір збільшитися до 50–70 тисяч військових. Крім того, у центральній частині Росії формують «дивізію резервів» (від 15 000 до 20 000 солдатів), яку можуть додати до основних зусиль. Утім, на його думку, цього «недостатньо» для операції із захоплення великого міста.

Також командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенанта Олександр Павлюк в інтерв’ю The Times зазначив, що, за даними українських спецслужб, Росія має план щодо захоплення Харкова чи Сум. Водночас у ЗСУ не знають, наскільки ці плани серйозні й чи можуть росіяни їх реалізувати.

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) заявили, що російські війська перекидають війська до Курської області т готують угруповання для можливого наступу на Харків. Водночас достатньої кількості сил для взяття українського міста у них немає.

Москва, зокрема, передислокувала батальйон 76-ї повітряно-десантної дивізії до Курської області. Український військовий оглядач Костянтин Машовець 5 травня заявив, що в Белгородській, Курській і Брянській областях російські військові стягнули близько 50 тисяч осіб у складі Північного угруповання військ.

Читайте також

  • Російська армія вдарила ракетами по житловій забудові в Харкові: є постраждалий.