Майже 16% населення України стали біженцями та були змушені шукати прихистку за кордоном.

Усього за 500 днів війни Україну вимушено покинуло 6,9 мільйона людей. Це дані з урахування тих, хто вже повернувся, бо виїжджав через війну. Таку статистику опублікували UA War Infographics. 

Більшість українських біженців тікали та осідали в Польщі – 1 млн 627 тисяч осіб, Німеччина за час повномасштабного вторгнення прихистила 1 млн 76 тис. українських біженців, Чехія – 533 тисячі та Велика Британія – 206 тисяч. 

У цих країнах вони можуть отримати статус тимчасового захисту, який надає право на перебування, роботу, доступ до систем охорони здоров’я та освіти.

Росія вигнала 6,9 мільйона українців за кордон / Фото: UA War Infographics

Крім того, згідно зі статистикою, 1 млн 275 тисяч українців з 24 лютого опинилися на території Росії. Більшість з них – насильно переміщені з окупованих територій.

За даними уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця до Росії було депортовано щонайменше 2,8 мільйона українців.

Достеменно відомо про 19 453 вивезених росіянами дітей. Ця цифра відображає лише ідентифіковані випадки депортації, а загальна кількість вивезених дітей з тимчасово окупованих територій України залишається невідомою.

Читати також:

  • На Харківщину повернули 250 примусово вивезених дітей — очільник ХОВА Олег Синєгубов.
  • Злочин без покарання: анонсували книгу про викрадених росіянами українських дітей. У книзі описуються злочини, вчинені російською владою в Україні. Зокрема, викрадення дітей. Хоча книга не описує всі вчинені злочини, вона ще пишеться.