Армія РФ поновила наступальні дії під Куп’янськом 6 жовтня, але більшість сил, розгорнутих на цій ділянці фронту, швидше за все, залишаються неефективними в бою, пишуть аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

«Російський провоєнний блогер заявляє, що війська РФ розпочали наступ біля Синьківки (8 км на північний схід від Куп’янська) і що російські війська ведуть інтенсивний обстріл траси Н26 (Шевченкове-Куп’янськ). Інший російський мілітарний блогер охарактеризував відновлений наступ російських військ на Куп’янськ як “широкомасштабний” у своєму дописі, проте пізніше його видалив», – вказують експерти.

Ситуація навколо Куп’янська на Харківщині / Мапа: storymaps.arcgis.com

Також, за повідомленням ISW, на Куп’янському напрямку Росія розгорнула елементи новоствореної 25-ї загальновійськової армії (ЗВА) (за повідомленнями, сформованої у складі Східного військового округу) на заміну елементам 41-ї ЗВА (Центрального військового округу).

Відновлення російських наступальних операцій під Куп’янськом, можливо, за участі елементів 25-ї ЗВА, ймовірно, має на меті відвернути увагу української армії від інших ділянок фронту на півдні України. Однак, за попередньою оцінкою ISW, 25-та ОАК була поспішно розгорнута до запланованої дати у грудні 2023 року і, ймовірно, відчутно недоукомплектована, погано підготовлена або ж має і те, і інше разом.

ISW раніше вже спостерігав присутність в районі Куп’янська сильно деградованих елементів Західного військового округу (ЗВО), зокрема 1-ї гвардійської танкової армії і 6-ї загальновійськової армії, і наразі Інститут не вважає, що угруповання, яке складається з новоствореної 25-ї загальновійськової армії з деградованими елементами ЗВО, буде здатне вести повноцінні наступальні дії в цьому районі.

Читайте ще

У Харкові російські ракети поцілили в житлові будинки: є загиблі та поранені — фоторепортаж. Унаслідок обстрілу центра міста 6 жовтня постраждали 26 людей, 12 з них госпіталізували. Загинув 10-річний хлопчик, його тіло дістали з-під завалів житлового будинку в Основ’янському районі, ще одна жертва – 65-річна жінка.

Воєнний злочин Росії на Харківщині: ракетний удар по Грозі Куп’янського району. 5 жовтня Російська Федерація влучила ракетою «Іскандер-М» в кафе і магазин у селі Гроза Куп’янського району. Внаслідок влучання загинули 52 людини, серед яких 8-річний хлопчик. Троє людей вважаються зниклими безвісти, шестеро поранених — в лікарні. Усі постраждалі — цивільні.