За минулу добу силам оборони України вдалося ліквідувати на Лимано-Куп’янському напрямку 109 окупантів та знищити 17 одиниць військової техніки, серед яких танк та БМП, розповідає начальник служби зв’язків із громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо під час телемарафону Єдині новини.

На Куп’янському напрямку в зоні відповідальності ОСУВ «Хортиця» українські військові відбили 7 російських атак в районах Синьківки, Петропавлівки на Харківщині та Новоселівського на Луганщині.

Скриншот з телемарафону Єдині новини, 10 грудня 2023 року

«Ворог не відмовляється від своїх планів щодо повторної окупації Куп’янська, намагається вийти на рубежі населеного пункту Синьківка для створення майбутнього плацдарму для наступу на Куп’янськ. Нагадаю, Куп’янськ – це важливий логістичний центр, через який під час минулої окупації здійснювали постачання логістичне окупаційних військ», – додає Володимир Фітьо.

За інформацією Інституту вивчення війни (ISW), Кремль, вірогідно, поставив перед російськими військовими завдання захопити Авдіївку і Куп’янськ до виборів у березні 2024 року.

Російські війська продовжують наступальні операції вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна 8 грудня, проте не мали підтверджених успіхів. На цьому відтинку фронту армія РФ має на меті окупацію решти Луганської області та просування у східну частину Харківської та північну Донецької області.

Куп’янська громада знаходиться неподалік від лінії фронту та після звільнення у вересні 2022 року фактично щодня потерпає від постійних російських обстрілів з артилерії, мінометів та авіації.

Читайте також: Постійні прильоти та порожні вулиці: як живе прифронтовий Куп’янськ.

Через це у листопаді проводилася примусова евакуація дітей з батьками з Куп’янського району на Харківщині. Нині розглядається питання щодо евакуації вже з Куп’янської громади, де проживає 525 дітей. Мова йде про частину Куп’янська та населені пункти, що знаходяться на лівому березі річки Оскіл.