Компанія вимушено припинила видобуток природного газу та конденсату на Сахалінському родовищі через анулювання спецдозволу, повідомляють у ПрАТ «Укрнафтобуріння».

Це сталося в результаті рішення Шостого апеляційного адміністративного суду за заявою Держгеонадра.

За інформацією підприємства, щомісяця, в середньому, втрачається: 47,3 млн кубометрів природного газу (більше півтора мільйона кубометрів на добу) та 5229 тонн конденсату (майже двісті тонн на добу).

«Якщо рахувати в коштах за ринковими цінами на поточну дату, за один місяць прибуток від реалізації цих вуглеводнів склав би майже 0,5 млрд грн. Втрати місцевого та державного бюджету (без ПДФО, ЄСВ та військового збору) становлять 410,5 млн грн щомісячно. Зокрема, це 190 млн ренти, 132,2 млн ПДВ та 88,2 млн податку на прибуток», – пояснюють в Укрнафтобурінні.

Газодобувне підприємство додає, що із січня по листопад 2023 року сплачено 4,13 млрд грн податків, з грудня 2023 по червень 2024 року могла б сплатити ще 2,24 млрд грн.

Сахалінське родовище знаходиться неподалік від Краснокутська на Харківщині та експлуатується з 1984 року. З 1 грудня 2023 року, ПрАТ «Видобувна компанія «Укрнафтобуріння» зупинило видобуток на Сахалінському родовищі – на виконання рішення суду щодо анулювання спецдозволу компанії на це родовище. Про це йдеться у відповідному наказі ПрАТ “ВК “Укрнафтобуріння” від 30 листопада 2023 року № 116-АГД.

Читайте також

Харківщина від видобутку газу отримала майже 337 мільйонів гривень. За сім місяців АТ «Укргазвидобування» сплатило на понад 300 мільйонів грн ренти від видобутку газу до бюджету Харківської області та бюджетів територіальних громад.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!