Прогнозований чистий прибуток «Укрнафтобуріння» завдяки видобутку газу на Сахалінському родовищі у 2024 році міг скласти 6,5 млрд грн.

У відповіді на запит Ґвара Медіа в Агентстві з розшуку та менеджменту активів розповіли, що втрати місцевого та державного бюджету України від недоотримання надходжень через зупинку видобутку становлять 410,45 мільйона гривень щомісячно. Це без урахування ПДФО, ЄСВ та військового збору.

Від простою родовища щомісяця в середньому втрачається наступний обсяг енергоресурсів, які б могли бути направлені на забезпечення енергетичної безпеки України:

  • природний газ — 47,3 мільйона кубічних метрів;
  • конденсат — 3326 тонн;
  • конденсат газовий легких вуглеводнів — 1903 тонн.

«Прогнозовані показники на 2024 рік чистого прибутку “Укрнафтобуріння”, який є джерелом формування доходів держави від управління активами, розрахунково із середніх показників діяльності товариства за 11 місяців 2023 року складали 6,5 мільярдів гривень», — розповіли в АРМА.

Скільки природних ресурсів втрачає країна щомісячно через зупинку Сахалінського родовища. Інфографіка: Макс Гармаш, Ґвара Медіа

Зокрема, робота Сахалінського родовища має великий вплив на Краснокутську громаду, заявила в коментарі Ґвара Медіа голова місцевої селищної ради Ірина Карабут.

«Від зупинки родовища ми втратили в бюджеті. Приблизно 9 мільйонів гривень щомісячно складала рентна плата, і тому простій негативно впливає на нас», — розповідає голова громади.

За словами Карабут, через запинку видобутку тих коштів, які громада раніше могла виділити на розвиток охорони здоров’я, освіти, соціальної підтримки, — тепер немає в бюджеті.

Нагадаємо, Сахалінське нафтогазоконденсатне родовище розташоване на території Богодухівського району Харківської області. Це один з найбільших майданчиків вуглеводнів в Україні, давав Україні 1 мільярд кубометрів газу щороку. У грудні 2023 року стало відомо про припинення видобутку.

Читайте також

  • Від Злочевського до Коломойського. Чому Україні не потрібний мільярд кубів газущороку з Сахалінського родовища.
  • 31 січня Міненерго анонсувало відновлення роботи Сахалінського родовища на Харківщині «найближчим часом».
  • Про важливість Сахалінського родовища в березні 2024 року розповідала очільниця Краснокутської громади в інтерв’ю Ґвара Медіа.