Правоохоронці разом з волонтерами завершили евакуацію дітей з Куп’янського району на Харківщині, що зазнає обстрілів.

Про це повідомили в поліції Харківської області.

З 3 по 26 листопада з Куп’янського та сусідніх районів вивезено понад 300 дітей:

  • з Кіндрашівської громади евакуювали 31 дитину,
  • з Куп’янської — 182,
  • з Курилівської — 83.

Дітей з батьками розміщено у безпечних місцях. Тривають пошуки 2 дівчаток 2012 та 2018 років народження, які разом з матір’ю могли самостійно виїхати з району.

Раніше очільник ХОВА Олег Синєгубов зазначав, що завершити евакуацію дітей з Куп’янського району планували минулого тижня.

«Розглядається питання щодо оголошення обов’язкової евакуації в примусовий спосіб сімей з дітьми з інших прифронтових населених пунктів Куп’янщини. Зокрема з частини Куп’янська, яка перебуває під постійними обстрілами», — йдеться в повідомленні.

Що відомо про примусову евакуацію Куп’янського району

9 серпня керівник Куп’янської РВА Андрій Канашевич підписав розпорядження про оголошення обов’язкової евакуації. Тоді на території Куп’янської міської територіальної громади обов’язкова евакуація оголошена для мешканців міста Куп’янськ, Заоскілля (лівий берег річки Оскіл), Ківшарівка та Куп’янськ-Вузловий.

Координаційний штаб із питань проведення обов’язкової евакуації населення підтримав рішення про проведення примусової евакуації сімей із дітьми з територій громад Куп’янського району, зазначив Синєгубов. 

Попереднє рішення про таку евакуацію було ухвалене Радою оборони Харківської області. Зокрема, евакуації підлягають сім’ї з дітьми з населених пунктів: Кіндрашівка, Тищенківка, Куп’янськ, Куп’янськ-Вузловий, Ківшарівка, Глушківка, Колісниківка, Курилівка, Новоосинове, Подоли. На момент розгляду цього питання на Раді оборони області в цих населених пунктах перебувало 275 дітей.

Крім того, згідно з рішенням Ради оборони дітям буде заборонено в’їжджати у вказані громади. Також, діти можуть бути евакуйовані щонайменше з одним з батьків або опікуном.

Читайте також