На початку 2023 року Укрзалізниця відрапортувала про «успішне завершення тестування WI-FI на базі технології Starlink в поїзді Інтерсіті та підвела підсумки».

Ґвара поцікавилася у Мінцифри, коли все-таки з’явиться інтернет у потягах, які курсують між Києвом та Харковом, Львовом, Дніпром, Краматорськом та іншими містами України.

Міністерство цифрової трансформації підтвердило, що дійсно разом з АТ «Укрзалізниця» запроваджено пілотний проєкт, в межах якого інтернет від Starlink тестують у потягах.

«АТ “Укрзалізниця” та Мінцифри мають на меті обладнати 16 поїздів категорії Інтерсіті+ доступом до мережі
супутникового інтернету. Проте, вирішення питання щодо того коли саме та на яких маршрутах належить до компетенції АТ “Укрзалізниця”», – додали у Мінцифри у відповіді на запит Ґвара Медіа.

Як повідомляла у січні 2023 року прес-служба, в українській залізничній компанії успішно завершили тестування вайфай на базі технології Starlink в поїзді Інтерсіті+ та підбили підсумки. Зазначалося, що віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та тодішній голова правління «Укрзалізниці» Олександр Камишін протестували, як працює інтернет на Starlink під час подорожі.

Додамо, що станом на грудень 2023 року в поїздах класу Інтерсіті+ немає доступу до швидкісного інтернету.

Читайте ще

Укрзалізниця запустила онлайн-сервіс бронювання квитків для військових. Викупити квиток у касі можливо лише по предʼявленню дійсного військового квитка або посвідчення офіцера.

Харків розглядається як одне з п’яти міст України, де запустять 5G. При впровадженні проєкту із розгортання мережі 5G розглядається у найбільших містах України – Київ, Львів, Дніпро, Одеса, Харків, повідомляє Мінцифра у відповіді на запит Ґвара Медіа. У цих містах перш за все планують забезпечити покриттям туристичних центрів, офісно-адміністративних центрів міст, а також розгортання мережі всередині центральних залізничних вокзалів.